Hírek
2011. Szeptember 14. 14:17, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Vezeték nélküli internet több InterCity vonaton
Szeptembertől több vonat fedélzetén díjmentes internetelérésre van lehetősége az utasoknak.
10 olyan InterCity vonaton van erre lehetőség, amelyek az északkeleti országrészben közlekednek. A fejlesztésben a Magyar Telekom volt a MÁV Start Zrt. partnere.
A személyszállító vasúttársaság szeptember 2-tól ingyenes, fedélzeti internetszolgáltatást biztosít tíz 3. generációs InterCity kocsin utasai számára. Az érintett járművek Budapest Keleti pályaudvar, Miskolc, Nyíregyháza, Debrecen és Budapest Nyugati pályaudvar viszonylatában, a Délibáb InterCity, a Borsod InterCity, a Kócsag InterCity és a Sajó InterCity szerelvényekben közlekednek. Az utazók számára az internetelérés díjmentes, csupán vezeték nélküli hálózat elérésére alkalmas eszközre (pl. laptop, PDA, mobiltelefon) van szükség, így a szolgáltatás menet közben akár munkára, akár szórakozásra is elérhető. Az érintett járművekben az ülőhelyek mellett 230 voltos csatlakozó található, amelynek segítségével menet közben is tölthetők az eszközök. A vezeték nélküli internet-hozzáférés maximális sávszélessége kocsinként 7,2 Mbps, ezen osztoznak az aktuálisan csatlakozott felhasználók, ami elsősorban levelezésre, portálok olvasására elegendő.
Monszpart Zsolt a MÁV-START Zrt. vezérigazgatója elmondta: “Szolgáltató vállalatként kiemelten fontos a személyszállító vasúttársaság számára, hogy az utasainak a vasúti utazást komfortossá, a vonatokon töltött időt pedig hasznossá tegye. A MÁV-START Zrt. tervei között szerepel a jövőben még több InterCity szerelvényére kiterjeszteni az ingyenes internetelérés lehetőségét további járműfelújításokkal és újabb motorvonatok beszerzésével. Ilyen módon a későbbiekben az ország más területein közlekedők számára is elérhető lesz a szolgáltatás.”
Király István, a Magyar Telekom marketing vezérigazgató-helyettese elmondta: ”Mobilhálózatunk intenzív fejlesztése révén a Telekom mindig is arra várt, hogy legyenek olyan eszközök, szolgáltatások, platformok, amelyek ösztönzik a mobilinternet és az okostelefonok használatát. Igyekszünk még több értéket, nagyobb sávszélességet és nagyobb felhasználható adatmennyiséget kínálni azoknak, akik sokat és sokszor használják a mobilinternetet. Örülünk, hogy a diákok, üzletemberek számára hasznosan telik majd az utazással töltött idő, illetve ezáltal is szélesebb körben ismerhetik meg ügyfeleink a szélessáv lehetőségeit, előnyeit.”
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.