Hírek
2026. Április 04. 15:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
- közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) Északkelet-Magyarország közúti és vasúti közlekedésének fejlesztéséért felelős miniszteri biztosa csütörtökön Nyíradonyban.
Tasó László a felújítás alatt álló nyíradonyi vasútállomás műszaki átadásának megkezdése alkalmából tartott tájékoztatón azt mondta, 21 helyszínen megújul a meglévő felvételi épület, 12 megállóhelyen pedig vadonatúj, kisméretű hűtött-fűtött váróhelyiséget tartalmazó könnyűszerkezetes épületet építenek.
Hozzátette:
29 helyszínen megtörtént a munkaterület átadása, ebből 26 helyszínen megkezdődtek a kivitelezési munkálatok. Hajdú-Biharban több állomást érint a program: Nyíradonyban 119 millió forintért, Balmazújvárosban 385 millióért, Berettyóújfaluban 220 millió forintért újult, illetve újul meg a vasútállomás épülete, Sárrétudvariban pedig kis alapterületű megállóhelyet építenek
- jelezte.
Tasó László bejelentette: miután a sikeresen lezárult közbeszerzési eljárás után Lázár János tárcavezető március 30-án aláírta a tervezési szerződést, megkezdődött a Debrecen-Apafa-Mátészalka (110. számú) 69,1 kilométer hosszú vasútvonal villamosítási és pályafejlesztési tervezése. A tervezés 6,43 milliárd forint európai uniós forrásból, 2029. december végére készül el - ismertette a miniszteri biztos.
Kitért arra is, hogy a Debrecen-Nyíregyháza közötti 100-as fővonal felújításának kivitelezési munkálatai áprilisban megkezdődnek, a 260 milliárd forintos beruházás során 200 milliárdból a vasúti pálya, 60 milliárdból a biztosítóberendezés újul meg. Folyamatban van a 108-as Debrecen-Füzesabony vonal felújítása, míg a 104-es vasútvonal kiépítésével megvalósul Debrecen és Nagyvárad vasúti gyorsforgalmi kapcsolata - mutatott rá Tasó László.
Hadnagy Attila, a MÁV pályavasúti területi igazgatója arról tájékoztatott, hogy a MÁV-csoport állomásfelújítási programja keretében 14 vármegyében, 30 helyszínen újulnak meg az épületek. Eddig tíz helyszínen már elkészültek a felújítási munkálatok - tette hozzá. A felújított nyíradonyi állomásépületet április végén adják át - jelezte a szakember.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.