Hírek
2015. Június 29. 07:12, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Nyárias idővel kezdődik a július
A következő napokban már kevesebb helyen várható csapadék. Sok napsütéssel és felmelegedéssel kezdődik a július, a hétvégén akár 34 Celsius-fok is lehet.
Hétfőn eleinte a középső országrészben, délután már inkább keleten várható záporeső. Elsősorban az Északi-középhegység térségében helyenként zivatar is lehet. Több napsütés a Nyugat-Dunántúlon valószínű. A legalacsonyabb hőmérséklet többnyire 13-17, a legmagasabb hőmérséklet 23-28 fok között valószínű.
Kedden délelőtt a Dunától keletre néhol előfordulhat zápor, esetleg zivatar, majd délután az Alpokalja térségébe sodródhat be egy-két zápor nyugat felől. A leghidegebb órákban 10-16 fok lehet. Nappal 24-29 fokig melegszik a levegő.
Július elsején, szerdán a sok napsütést csak néhány gomolyfelhő zavarja meg, csapadék nem valószínű. A minimumhőmérséklet 10-16 fok között valószínű. Napközben 26-30 fokig melegszik a levegő.
Csütörtökön is sok napsütésre lehet számítani. A legalacsonyabb hőmérséklet 12-17, a legmagasabb hőmérséklet 26-31 fok között alakul.
A hétvégén, pénteken, szombaton és vasárnap is felhő- és csapadékmentes idő várható. Pénteken a leghidegebb órákban 13-18 fok, nappal 28-31 fok várható. A legalacsonyabb hőmérséklet szombaton 14-19, vasárnap 15-20 fok között alakul. Napközben szombaton 28-32, vasárnap 30-34 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.