Hírek
2018. Március 14. 10:05, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Megtelnek a szállodák az ünnepen
Fellendülőben a belföldi turizmus: az előttünk álló idei első hosszú hétvégére már közel telt házat jegyeznek a szállodák országszerte, valamennyi szállástípusra élénk a kereslet.
Az előfoglalások alapján húsvétkor telítődnek a hotelek vidéken és a fővárosban egyaránt - írja szerdai számában a Magyar Idők.
Elégedettek a szállodások az elkövetkező hosszú hétvége várható forgalmával: az elmúlt tíz napban megugrott a szobafoglalások száma az egész országban a március 15-e körüli napokra - mondta a lapnak Könnyid László, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke.
A tapasztalatok szerint az első körben a 3-4 csillagos hotelek telítődnek, de a panzióktól a vendégházig valamennyi szálláskategóriában élénk a kereslet, amely ráadásul területi szempontból is arányos: Észak-Magyarországtól a Dél-Dunántúlig egyaránt bővülni látszik a szállodák forgalma.
A korábbi évekhez képest idén újdonság, hogy immár nem kizárólag a wellnesshotelekben töltött pihenés a népszerű, hanem emellett sokan keresik a természetközeli élményeket, a kirándulásra, túrázásra lehetőséget adó környékeket, a nagyvárosok szállásait és azokat a szolgáltatókat, ahol a néphagyományaink, hazai értékeink is megjelennek a nemzeti ünnep kapcsán, illetve a húsvéti időszakban.
"Igaz, az idei még csak a második alkalom, hogy munkaszüneti nap a nagypéntek, annak hatása már érződik a szálláspiacon, ezen a napon érkeznek ugyanis a legtöbben a hotelekbe. Húsvétkor telt házzal számolnak a szolgáltatók, amely kitarthat az iskolai tavaszi szünet teljes ideje alatt" - mondta az elnök.
Hozzátette, hogy a lendület az ünnepek után sem áll meg: április elején beindul itthon a gyógyturizmus, a külföldiek jellemzően a tavasz közepétől folyamatosan érkeznek a magyarországi fürdővárosokba.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.