Hírek
2026. Január 18. 08:08, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron
Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
Hegyi Zsolt elmondta: a pályaudvar 1884 óta fogad vonatokat, és 120 évvel később érkeztek meg az első akadálymentes szerelvények. Ezekre azonban eddig nem lehetett szintben felszállni a Keletiben, elérkezett tehát az idő a pályaudvar első akadálymentes peronjának megépítésére.
Erre most azért van lehetőség, mert a Déli Körvasút építése miatt kevesebb vonat érkezik ide, így egy peron a 12. és 13. vágány között átmenetileg nélkülözhetővé vált.
Közben megnyíltak a MÁV idei fejlesztési forrásai is, így elkezdődhetett a kivitelezés, mely februárig tart, márciustól pedig már a pályaudvarról induló, alacsonypadlós elővárosi motorvonatokra, valamint a Budapest-Belgrád között közlekedő szerb motorvonatra is szintben tudnak majd beszállni az utasok az átalakított peron két vágányáról - tájékoztatott.
Kiemelte,
a beruházás közben vigyáznak a műemléki környezetre, így megújul a műemléki kovácsoltvas perontető lábazata is.
Hozzátette: ezzel a fejlesztéssel is igyekeznek közelebb vinni a 19. századi pályaudvart a mai kor elvárásaihoz.
Hegyi Zsolt a videóhoz írt kommentárjában közölte: a beruházás nemcsak a mindennapi utazást teszi kényelmesebbé, hanem felkészíti a Keletit a Budapest-Belgrád vonalon közlekedő, lépcső nélküli alacsonypadlós nemzetközi motorvonatok fogadására is.
A fejlesztés során mintegy 1800 négyzetméter peronterület újul meg a teljes rétegrenddel együtt, 34 kábel- és közműakna megemelésével és 500 négyzetméter új taktilis burkolat kialakításával a peronon és a csatlakozó járdaszakaszokon
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.