Hírek
2022. Április 03. 13:03, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Közel 19 millió forintot foglaltak le a rendőrök a vonatfosztogatóktól
A Kunszentmiklósi Rendőrkapitányság munkatársai a vagyonvisszaszerzés érdekében közel 19 millió forintot foglaltak le az eljárás során.
Korábban már beszámoltunk arról, hogy a Kunszentmiklósi Rendőrkapitányság 2019-ben nyomozást indított ismeretlen tettesek ellen, akik a helyi vasútállomáson vagonokat dézsmáltak meg. A tolvajok válogatás nélkül vettek magukhoz mindent, amit találtak: műszaki cikkeket, plüss figurákat, ágyneműket, takarókat, gyermekjátékokat, konyhai felszereléseket szereztek meg hozzávetőlegesen 2 millió forint értékben. A még nagyobb zsákmány reményében néhány nap múlva visszamentek a bűntett helyszínére, ahol egy tehervonat hét konténerének a zárját feszítették le. Rövid ideig szerencsésnek mondhatták magukat, mert nagyértékű számítógép-alkatrész szállítmányt találtak, de amikor elkezdték lepakolni a szerzeményüket a vonatról, a rendőrök lecsaptak rájuk. A bűnös tevékenység közben tetten ért 28 és 42 éves férfiakat a rendőrök a gyanúsítottkénti kihallgatás után őrizetbe vették – közölte a rendőrség.

A nyomozók széleskörű vizsgálódásba kezdtek, és ennek során kiderült, hogy a kunszentmiklósi lakosok több hasonló jellegű bűncselekményt is elkövettek, és ezzel jelentős károkat okoztak a fuvarozást végző cégnek.
A 28 éves férfi önállóan is tevékenykedett, illetve egy esetben egy harmadik – szintén kunszentmiklósi – személyt is bevontak a bűncselekmény elkövetésébe. A rendőrök őt is gyanúsítottként hallgatták ki.
A kunszentmiklósi zsaruk az alapos nyomozás eredményeként megtalálták az orgazdát is. Egy 43 éves helyi férfi vásárolta meg a kiskereskedelmi árhoz képest jóval alacsonyabb áron a lopott holmi egy részét. A felvásárlónál tartott házkutatás során – a vagyonvisszaszerzés érdekében – a rendőrök közel 19 millió forint készpénzt foglaltak le.
A bűnbanda tolvajlással foglalkozó tagjait lopással gyanúsítják, a felvásárlót pedig pénzmosás bűntettével. Jelenleg már mindannyian szabadlábon védekezhetnek. Az ügyben a rendőrök a nyomozást a napokban befejezték, és a keletkezett iratokat vádemelési javaslattal küldték meg az illetékes ügyészségre.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.