Hírek
2011. December 22. 07:42, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Kedvezményt adna a kormány az egészségért
Központosítaná a betegek adattárát a kormány, azt remélve, hogy ettől hatékonyabbá és gyorsabbá válik ellátásuk menete.
Terveik szerint az egészségesen élőket járulékkedvezménnyel támogatnák, az állapotukra nem figyelő kliensek viszont drágábban kapnának gyógyszert- értesült az Origo.
A hírportál információi szerint egységesítené a jelenleg is meglévő egészségügyi regisztereket, nyilvántartásokat a kormány – köztük a háziorvosok által használt indikátori rendszert. Az integrált adatkezeléstől azt remélik, hogy a betegek kezelése gyorsabbá válik, hiszen nem kell majd többször elvégezni ugyanazokat a vizsgálatokat egy személyen, a különböző intézményekben.
A kabinet emellett figyelembe venné a betegek általános egészségi állapotát és annak változásait, ahogy a kezeléshez tanúsított hozzáállását is: a parlament által már elfogadott egészségügyi salátatörvény januártól előírja a beteg-együttműködés követését, s ettől téve függővé a gyógyszerek árának meghatározását is. Az a beteg, aki nem követi az orvosa gyógyszerszedési, táplálkozási és életviteli javaslatait, nem kapná meg a gyógyszereire meghatározott teljes állami támogatást, csak annak egy részét, vagyis drágábban jutna hozzá az orvossághoz, mint az, aki tesz az egészségéért -írja az Origo, hozzátéve, hogy a rendszert először a szív-és tüdőbetegeknél vezetnék be.
A névtelen államtitkársági forrásokra hivatkozó portál úgy tudja, a kormány nem csak szigorítana, de jutalmazna is: azok esetében, akik orvosi tanácsra érzékelhető eredményekre voltak képesek, teljes állami támogatáshoz juthatnának gyógyszerhez, s kevesebb egészségbiztosítási járulékot kellene fizetniük. Ilyen pozitív eredménynek számít, ha valaki leadja túlsúlyát, abbahagyja a dohányzást vagy rendszeresen jár szűrővizsgálatokra.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.