Hírek
2016. Január 17. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Illegális bevándorlás - a külső határok védelme nélkül nem kezelhető a migráció
A tavaly bevezetett sikeres magyar határrendészeti intézkedések bebizonyították, hogy az európai határok védelme nélkül nem lehet sikeres migrációs politikát folytatni
- jelentette ki a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szombati budapesti sajtótájékoztatóján. Bakondi György ismét megerősítette, hogy a kormány 2016-ban az illegális migráció folytatódásával számol, ezért továbbra is mindent megtesz az ország védelméért.
A főtanácsadó szerint az Európai Unió sikertelen próbálkozásokat tett a migrációs probléma rendezésére, a Törökországgal kötött megállapodás sem hozott eredményt. A betelepítési kvóták szintén nem jelenthetnek megoldást, mivel ellentétesek az uniós joggal és nagy a biztonsági kockázatuk, ami akár az unió jövőjét és a nemzetállamokat is veszélyezteti - fejtette ki.
A migrációs áradatot elsősorban a bolgár és macedón határon kell feltartóztatni - tette hozzá.
Bakondi György emlékeztetett: tavaly Európába több mint 1,5 millió migráns érkezett, számuk megegyezik Észtország lakosságával. A magyar helyzetről szólva elmondta, 2010-ben alig több mint háromezer illegális határsértő érkezett Magyarországra, de 2014-ben ez a szám már 44 ezer, 2015-ben pedig 391 ezer fölé emelkedett. Szólt arról is, hogy tavaly 177 ezren adtak be menekültügyi kérelmet a határzár létrehozásáig, közülük 152 ezren az eljárás alatt elhagyták az országot, 3 ezer kérelmet elutasítottak, 2600 embert pedig kiutasítottak. Magyarország menekültként 146 kérelmezőt ismert el, 356-an pedig oltalmazotti státust kaptak.
A műszaki határzár létesítése, szeptember közepe után tavaly 748, idén pedig 104 illegális határsértőt állítottak elő - közölte a főtanácsadó, hozzátéve, ezekből a számokból is látszik, hogy a menekültválságot nem lehet a határvédelem megerősítése nélkül kezelni.
Bakondi György kérdésre válaszolva közölte, hogy a kiskunhalasi menekülttáborban pénteken kirobbant verekedés után 180 rendőr kivezénylésével tudták helyreállítani a rendet.
A kiskunhalasi befogadóközpontban három menekültügyi őrizetes férfi az internethasználat miatt vitatkozott össze, majd dulakodott pénteken, a fegyveres biztonsági őrség a rendőrökkel közösen szétválasztotta a verekedőket. A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az őrizetesek összeverődött 20-25 tagú csoportja kövekkel dobálta meg az a rendőröket, akik közül ketten meg is sérültek.
Bakondi György a sajtótájékoztatón egy másik kérdésre válaszolva azt mondta: még nem készült pontos összesítés a migrációs válság kezelésének kiadásairól, megjegyezte ugyanakkor, hogy míg a kormány tavaly kétszer 30 milliárd forint átcsoportosítását javasolta erre a célra, idén várhatóan nem kell hasonló mértékű költségekkel számolni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.