Hírek
2017. December 31. 16:02, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Eddigi legaktívabb évét zárja a mentőszolgálat
Az eddigi legaktívabb és sok szempontból legsikeresebb évének nevezte 2017-et az Országos Mentőszolgálat 69 éves történetében Csató Gábor, a mentőszolgálat főigazgatója vasárnap Budapesten.
A sajtótájékoztatón felhívták a figyelmet a szilveszterhez kötődő veszélyekre.
Csató Gábor elmondta: mentőegységeik idén több mint 1,1 millió feladatot láttak el, mintegy ezer sikeres újraélesztést végeztek, több száz szülést vezettek le. A mentőautók csaknem 40 millió kilométert futottak, és a mentőszolgálat sok rendezvény - köztük jelentős nemzetközi sportesemények, például a budapesti vizes világbajnokság - egészségügyi biztosítását is ellátta.
A Veronában januárban történt buszbalesethez is azonnal mentőegységet küldtek a helyszínre, hogy segítsék a sérültek ellátását - emlékeztetett a főigazgató, aki szerint ez is jelzi, hogy minden állampolgár minden körülmények között számíthat az Országos Mentőszolgálatra.
A mentőszolgálat hagyományos év végi sajtótájékoztatóján Golopencza Pál szolgálatvezető főorvos és Győrfi Pál kommunikációs és pr-vezető is felhívta a figyelmet a szilveszteri veszélyekre, kiemelten a pirotechnikai eszközök használatával és az alkoholfogyasztással összefüggésben.
Golopencza Pál elmondta: az elmúlt évek tapasztalatai alapján a mentőszolgálat idén is megerősített szolgálattal készül, plusz tíz mentőautót és plusz kilenc mentésirányítót állítottak be a szilveszteri ünneplés biztosítására.
A mentőszolgálat szolgálatvezető főorvosa kiemelte a mértékletes alkoholfogyasztás fontosságát, s azt, hogy ilyenkor se vezessenek ittasan. Hangsúlyozta továbbá, hogy a petárdák, pirotechnikai eszközök súlyos égési, illetve roncsolt sérüléseket okozhatnak, amelyek akár maradandóak is lehetnek. Ezért is fontos - tette hozzá -, hogy kizárólag kereskedelmi forgalomból származó pirotechnikai eszközöket használjanak.
Győrfi Pál ezzel kapcsolatban felhívta a figyelmet arra, hogy Magyarországon a petárda használata tilos, csak pirotechnikai eszközök használata engedélyezett. Emlékeztetett: a tavalyi szilveszteren 17, pirotechnikai eszközökkel összefüggő balesethez riasztották a mentőket. Háromszáz embert vittek a detoxikálóba, közülük ötvenen kiskorúak, fiatalkorúak voltak.
Kitért arra is, hogy a meteorológiai előrejelzés szerint szilveszter éjszakáján fagypont feletti hőmérséklet várható, de eszméletlenül a földön fekve ilyenkor is akár fél óra alatt kihűlhet az ember. Ezért a mentőszolgálat azt kéri: a hidegben ne hagyják magukra az ittasság miatt vagy egyéb okból magatehetetlen állapotba kerülő, utcán fekvő embereket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.