Hírek
2021. Május 06. 08:34, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Belföldi szállodákban üdülne a magyarok fele a korlátozások feloldása után
A magyarok közel fele belföldi szállodában üdülne a koronavírus-korlátozások feloldása után, a hotelek által nyújtott élmények közül leginkább a svédasztalt, a teljeskörű kiszolgálást,
valamint a szabadidős programokat és a szórakozási lehetőségeket várják a válaszadók - ez derült ki a Danubius Hotels és Opinio piackutató friss, reprezentatív felméréséből.
Az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményükben ismertetik: az első idei nyaraláskor leginkább arra vágynak a választ adók, hogy megpihenjenek egy tóparton (48 százalék), felfedezzenek egy új várost (44 százalék), beüljenek egy étterembe (38 százalék), igénybe vegyenek egy wellness szolgáltatást (38 százalék), valamint együtt koccintsanak a barátokkal (31 százalék).
Tavaly minden tizedik megkérdezett a járványveszély miatt döntött úgy, hogy a külföldi pihenés helyett egy belföldi hotelt választ a kikapcsolódáshoz. A felmérés szerint jelenleg már a magyarok 43 százaléka tervezi, hogy magyarországi szállodában üdül a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos korlátozások feloldását követően.
A válaszadók döntő többsége, 83 százaléka elsősorban az interneten néz utána a szabadidős programoknak, de sokan spontán (42 százalék), vagy ismerősök ajánlásai alapján (31 százalék) választanak szabadidős tevékenységet.
Az idei nyaralást a magyarok 43 százaléka családdal, 31 százaléka párjával kettesben tervezi eltölteni. A megkérdezettek ötöde nem tervez nyaralást az idén.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.